Kase Revolution Ring 67-82mm
Bruk 82 mm-filter på objektiver med filterdiameter på 67–82 mm
- Adapterring 67 til 82 mm
- Rask montering av filter
- Universell passform for flere objektiver
Kase Revolution Ring er en fleksibel filteradapter for objektiver med filtergjenge fra 67 til 82 mm. Den smarte konstruksjonen gjør at samme adapter kan brukes på flere objektiver og sammen med både runde og firkantede filtersystemer – et praktisk valg for deg som vil redusere antallet adapterringer i kameravesken.
Fordeler
- Passer objektiver med 67–82 mm filtergjenge
- Én adapter for flere ulike objektiver
- Kompatibel med både runde og firkantede filter
- Fire festepunkter gir stabil montering
- Sirkulær åpning utformet for å redusere risikoen for vignettering
Én adapter for flere objektiver
Revolution Ring er konstruert for objektiver med filtergjenger mellom 67 og 82 mm. Det gjør det enklere å bruke samme filtersystem med flere objektiver uten å måtte bytte mellom flere separate adapterringer.
Rask og stabil montering
Den motsatte trykkmekanismen gjør adapteren enkel å montere og ta av. Fire festepunkter bidrar samtidig til å holde adapteren stabilt sentrert rundt objektivet.
For både runde og firkantede filter
Adapteren kan brukes sammen med både runde og firkantede filtersystemer, noe som gir større fleksibilitet når du fotograferer med for eksempel ND-, polarisasjons- eller effektfilter.
Utformet for å redusere vignettering
Den store sirkulære åpningen gir god plass foran objektivet og er utformet for å redusere risikoen for at adapteren synes i bildet, også når du arbeider med vidvinkelobjektiver.
Robust konstruksjon
Revolution Ring har en solid konstruksjon for gjentatt bruk og gir en praktisk løsning for fotografer som bruker flere objektiver sammen med samme filtersystem.
Leveres med
- Kase Revolution Ring 67-82mm