Nikon Nikon Speedlight SB-500 blits
Nikon Speedlight SB-500 blits
- Høyintensivt innebygd LED-lampe for video
- Kompakt og lett konstruksjon
- Lettanvendelige kontroller på baksiden av enheten
Nikon Speedlight SB-500
Hendig og brukervennlig blits med ledetall 24 og innebygd LED-lampe som gir kraftig lys og er ideell til filmopptak. Kompatibel med Nikon DSLR, enkelte COOLPIX-kameraer og Nikon Creative Lighting System.
- Lett og kompakt konstruksjon
- Enkelt å styre lysets retning og kvalitet
- Ledetall 24 (ISO 100)
- Hodet kan vippes 90° vertikalt og 180° hver vei horisontalt
- Trådløs TTL Master/Slave
Nikons første blits med kraftig LED-lampe i fronten. Den er ideell for filmopptak og til stillbilder på kort hold. SB-500 er kompatibel med Nikon Creative Lighting System. Den kan også brukes til fjernstyring av flere blitser.
Kompatibel med digitale speilreflekskameraer i FX- og DX-format, COOLPIX-kameraer utstyrt med tilbehørssko og Nikon Creative Lighting System.
Innebygd LED-lampe: Led-lampen med stort lysutbytte (100 lux) foran på blitsen er ideell til filmopptak. LED-lampen dekker bildevinkelen til et 24 mm objektiv (FX-format) med førsteklasses fargegjengivelse.
Enkel betjening: enestående ergonomisk form kombinert med kontroller som er enkle å betjene på baksiden.
Medfølgende tilbehør:
Blitsstativ AS-23, myk veske SS-DC2